K MDŽ

Milé moje ženy. K dnešnému dňu nám všetkým želám stretnuť samú seba. Tak často strácame kontakt so sebou. Hanbíme sa za to aké sme, prispôsobujeme a meníme svoju originalitu preto, aby sme od okolia získali viac prijatia, lásky, pozornosti, obdivu. Prajem nám všetkým, aby sme sa skontaktovali s tou ženou, ktorou naozaj vovnútri sme. Prestali hrať hry, divadielka a šarády, pretože chceme zapadnúť do krabičiek nášho okolia. Ženskosť nie je len jemná a citlivá, ale aj drsná, rozhodná, súťaživá a nahnevaná.

Neboj sa byť sama sebou. Vypýtať si presne, čo chceš. Na MDŽ aj inokedy. Nečakaj že ti muž urobí raňajky do postele, donesie bonboniéru a kyticu a keď to neurobí, budeš závidieť kamoškám a sťažovať sa na pokazený MDŽ. Vypýtaj si presne čo chceš, čo potrebuješ-doma, vo vzťahu, v posteli, v práci. Bez hanby a strachu, s odvahou a sebaúctou.


Ja som sa roky hanbila za to, aká som. Neznášala som svoju emocionalitu a nerozhodnosť. Ľudia ma navonok vnímali ako odvážnu, sebavedomú a rozhodnutú, ale vovnútri som o sebe neustále pochybovala. Chcela som sa páčiť všetkým. Denne mi rezonovala hlavou veta “čo si budú ľudia myslieť”. Potom som pochopila, že to je jedno. Rozhodla som sa byť sama sebou. Urobiť odvážne rozhodnutia, bez toho, že som mala zaručený výsledok. Pochopila som, že neexistujú správne a nesprávne rozhodnutia. Začala som na sebe milovať svoju citlivosť, ktorá mne aj okoliu obohacuje život. Prestala som sa báť, že sa niekomu nebudem páčiť, pretože dôležitejšie je či sa páčim sama sebe. Prestala som sa báť, čo si o mne budú myslieť ľudia, pretože dôležitejšie je čo si o sebe myslím ja.


Žena, taká silná, odvážna, múdra a talentovaná. Stretni sa aj ty dnes so sebou. Kto naozaj si. Čo naozaj chceš.
Nečakaj že konečne stretneš svoju chýbajúcu polovičku, ale pochop, že si kompletná sama o sebe a láska nie je stratiť seba, ale prienik dvoch kompletných celkov.


Nečakaj, že sa budeš mať radšej, keď budeš mať lepšiu prácu, postavu, partnera, auto, viac peňazí či followerov.
Si žena, si bohyňa. Už teraz. Nie “keď”... Presne taká, aká si. Tu a teraz. Si jediné čo máš. Zaslúžiš si to najlepšie. Neuspokoj sa s ničím menej.


Krásny MDŽ bejby.