O PMS

Stalo sa Vám, že ste sa ráno pre nič za nič rozplakali a na druhý deň ste dostali svoje dni a povedali si, "hm, to veľa vysvetľuje, vedela som že nie som crazy"? Over-reacting je vlastne len Ovary-acting. 


Už dlhšie som chcela písať o PMS a keď táto téma padla tento týždeň s @dennik.mamy_8deti aj na liveke s @lenkadebnar, povedala som si, že o tom musím napísať. Včera @basastevulova dala storku o tom, ako revala s pohárom prosecca a ja som si v tej chvíli povedala, že my ženy, sme brutálne.

 
Ja som dlho nevedela, čo sa so mnou deje a až pred pár mesiacmi som si začala seriózne trackovať svoje symptómy a pochopila som veľa vecí. Že nie som crazy a že veci nie sú počas toho týždňa celkom reálne. Polnočné nájazdy do chladničky, bitchy výstupy pretože práve niekto povedal vetu nesprávnym tónom alebo príliš nahlas dýchal a nekonečné úvahy o zmysle života. Zaslúžime si pochopenie a naše okolie si zaslúži vysvetlenie, lebo niekedy fakt nevedia, čo sa s nami deje.
Chcem s vami sharovať jeden tip, zlepšovák, ktorý pomohol. V tom týždni "the week before" mám ešte rýchlejšie myšlienky ako obvykle, všetko riešim, analyzujem, zo všetkého som nervózna, spochybňujem seba aj svoje rozhodnutia. Začala som si to písať. Svoje pocity alebo niekedy doslova správu, ktorú mám chuť niekomu poslať, ale nepošlem ju. Skôr ako tým niekoho ovalím, napíšem si to alebo nahrám do diktafónu. A viete čo? Po pár dňoch tie veci vidím úplne inak. Vrátim sa k nim, ale už s iným nastavením a väčším raciom.


A tip pre mužov z jedného memečka: What to do when your lady has PMS?
1. Pray to God
2. Move out the way
3. Sleep on sofa

Chlapi, aj ženy, aké vtipné historky ste zažili súvislosti s PMS? Ja som sa raz rozplakala keď sa mi lepili palacinky na panvicu a trhali.
Majte pohodový piatok & majte sa radi.

 

Miška