NA SILVESTRA 2020

2020. Najskôr som si myslela že bol najhorší. Potom, že bol najlepší. A nakoniec som si povedala, že stačilo čiernobieleho myslenia. Bol môj a bola to teda poriadna jazda.


2020 - navždy zostaneš v mojej pamäti. Bol si rokom, keď som 1000x padla a 1001x znova vstala. Plakala som tak, ako nikdy predtým a ďakovala toľko, koľko nikdy predtým. Zažila som rozvod ako z filmu, naučila som sa žiť sama s 3 deťmi, čo bolo fakt špeciálne počas karantény, mamina dostala rakovinu a pri každej návšteve na onkológii som sa bála najhoršieho. Museli sme zatvoriť prevádzku kaviarne, stratila som príjem, nezvládala som sama platiť hypotéku, na jar som rozposlala životopisy a hľadala si prácu, potom som vďaka podpore rodiny a priateľov vzkriesila vlastnú firmu z mŕtvych a v decembri spustila eShop.


Začala som konečne aktívne športovať, behať, pravidelne jesť a tých príliš veľa stratených kíl som nabrala naspať. Vrátila som sa k spevu a po rokoch znova chytila gitaru do ruky. Začala som veriť sebe a tie slová že to sama nezvládnem, ktorým som dlho verila, som konečne pustila za hlavu.


Prišla som o veľmi veľa, ale získala som oveľa viac. V tomto roku som začala znovu. Začala som žiť. Neľutujem žiadne rozhodnutie. Každé ma posunulo k tomu, kým som dnes. Zistila som, kto sú skutoční priatelia. Prestala som o sebe pochybovať.


Lúčim sa s tebou 2020. Veľa si ma naučil. Hlavne som sa začala mať konečne rada. Za to, kto som. Nie kým by som chcela alebo kým by som mohla niekedy byť. Naučil si ma že somsebaspochybňovanie nikam nevedie. Kamarátka a koučka @dennik.mamy_8deti mi povedala vetu, ktorá mi bude rezonovať ešte dlho: “Len teraz si sa vyliahla. Nebuď na seba tak prísna.”


Mám veľa plánov, výziev a snov pre 2021, ale jedna vec, pre ktorú som odhodlaná je “počúvať sa”. Neísť proti sebe, dokázať sa zastať samej seba, darovať si sebapodporu. Počúvať svoju intuíciu, svoje telo aj dušu. Neísť cez seba. Neprekračovať svoje vlastné hranice.


Prajem Vám to isté. Nikdy o sebe nepochybujte, nesabotujte svoje vlastné rozhodnutia a choďte so zdvihnutou hlavou a zároveň v pokore k životu, po akom túžite. Zaslúžite si to najlepšie. Ja som tomu tento rok konečne uverila.