DNI NA DNE & DNI NAD NE

Tento týždeň sme viac krát zaspali do školy. S troma deťmi naloženými v aute sme pred školou zistili, že syn si doma zabudol ruksak. Taká maličkosť.


Minulú sobotu sa nám minul toaletný papier a v nedeľu bolo všetko zatvorené. Pes sa nám povracal lebo sa opil z chlórovej vody v bazéne. Prihorela mi ryža. Bolia ma platničky a kĺb a cítim sa ako stará žena (dobrovoľníci na masáž hláste sa). Kamoške dlžím 5€ za bundu a už týždeň jej zabúdam poslať peniaze. V škôlke som stretla pani, ktorú som chcela srdečne pochváliť ako dobre vyzerá a spýtať sa ako sa darí jej vnukovi v škôlke. So zvláštnym úsmevom povedala, že je to jej syn.
Nekosila som už dva týždne a posledná mrkva mi vyschla v záhrade.


Zďaleka nie som dokonalá. Mám svoje muchy, (dokonca mi tento týždeň hasiči odháňali sršne), po nociach vyjedám čokoládu, chodila som na terapiu, jazdim na požičanom aute od mamy. Mám neposedné deti, ktoré nechcú jesť zeleninu, stroskotané manželstvo a dom kde sa stále niečo kazí a bez dobrých susedov by som to nedala.

Sú dni na dne a dni nad ne.
Chceme byt dokonalé/í, vyhovárame sa, že na nás tlačí spoločnosť, ale najviac na seba tlačíme my sami. Chceme byt dokonalé manželky, nádherné ženy, svedomité pedagogičky s montessori prístupom, psychologičky seba, svojich deti a kamarátok, michellinské kuchárky, pohostinné gazdine, príp. úspešne podnikateľky, ktoré nie sú na nikom závislé. Pestujeme bio zeleninu, kupujeme v zero waste obchodoch a od lokálnych predajcov, používame menštruačné kalíšky, študujeme literatúru o seba rozvoji. Nechceme ubližovať priateľom, deťom, planéte, mužom (len trocha), ale to či ubližujeme sebe je na poslednom mieste. Staráme sa o všetkých a zabúdame sa starať o seba.


Len som vám chcela takto v sobotu ráno povedať; majte seba na prvom mieste. Netlačte na seba. Nemusíme byť dokonalé. Dovoľme si robiť chyby. Krása sa skrýva v nedokonalostiach.

 

Miška